Zamknij

Szydło da 1,5 mln zł na szpital w Syrii. "Pomoc jest tam najbardziej potrzebna"

Redakcja
01.03.2017 14:49
Szydło da 1,5 mln zł na szpital w Syrii. "Pomoc jest tam najbardziej potrzebna"
fot. PAP/Radek Pietruszka

- Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii - poinformowała premier Beata Szydło. Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Polski rząd włącza się w kościelną inicjatywę pomocy dla Syrii - poinformowała w środę premier Beata Szydło. Podkreśliła, że to bardzo ważny polski projekt - pomoc dla ogarniętej wojną Syrii, tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

- Podjęłam decyzję o tym, żeby przeznaczyć 1,5 mln zł. Dzisiaj podpisałam takie zarządzenie. Z rezerwy, które przeznaczamy na pomoc humanitarną, na odbudowę i wsparcie szpitali, w których będą mogły być leczone ofiary wojny w Syrii. Od początku działania rządu PiS dostrzegamy konieczność pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rząd angażuje się w tę pomoc bardzo aktywnie - powiedziała premier na konferencji prasowej.

Zagłosuj

Czy powinniśmy pomagać Syrii?

Liczba głosów:

Poinformowała, że w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. Jak mówiła Szydło, polski rząd chce, by pomoc trafiała tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana, czyli tam, gdzie żyją potrzebujący, na odbudowę szpitali, domów i szkół.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Aktywnie włączamy się w świadczenie pomocy i wsparcie inicjatyw humanitarnych w Syrii czy w krajach ościennych takich jak Liban, gdzie jest realizowana realna pomoc. Chcę zapewnić, że polski rząd będzie kontynuował te działania. W tym roku mamy zabezpieczone jeszcze większe środki na realizację tego typu pomocy - powiedziała szefowa rządu.

RadioZET.pl/PAP/MaAl