Zamknij

Szydło do Rodziny Radia Maryja: Waszą siłą zjednoczenie wokół wartości

Redakcja
09.07.2017 13:15
Szydło do Rodziny Radia Maryja: Waszą siłą zjednoczenie wokół wartości
fot. PAP

Siłą Rodziny Radia Maryja jest "zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro Ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa, opartego na chrześcijańskich fundamentach" – napisała premier Beata Szydło w liście do uczestników 26. pielgrzymki tego środowiska na Jasną Górę.

List premier odczytała podczas niedzielnych uroczystości na Jasnej Górze szefowa jej kancelarii Beata Kempa. Beata Szydło zapewniła w nim uczestników spotkania o swojej pamięci i dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pielgrzymki i innych spotkań "służących promowaniu wartości bliskich Polakom".

Zobacz także

"Tegoroczna peregrynacja odbywa się pod hasłem +Idźcie i głoście+. Oddaje ono szczególny charakter Rodziny Radia Maryja. Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro Ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa, opartego na chrześcijańskich fundamentach" -– napisała premier.

Zobacz także

"Przede wszystkim wyróżnia was nieustanna działalność ewangelizacyjna w lokalnych środowiskach. To chwalebna, ale i odpowiedzialna misja, przejawia się bowiem poprzez okazywanie miłosierdzia i otwarcia serca na drugiego człowieka. Poprzez bycie wzorem postawy moralnej i inspirującym przykładem dla innych, poprzez bycie dobrym człowiekiem" –- wskazała premier.

Zobacz także

W swoim liście Beata Szydło napisała, że niewiele jest miejsc tak symbolicznie związanych z losami polskiego narodu i tak bliskich Polakom jak sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

RadioZET.pl/pap/maal