Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

Redakcja
19.05.2018 17:32
Beata Szydło
fot. PAP

Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie – powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych.

Beata Szydło podkreślała, że Polacy powinni rozmawiać ze sobą, nawet jeśli miałyby to być spory. „Nawet się spierajmy i kłóćmy, ale bądźmy razem ze sobą, siadajmy razem do stołu, by budować ojczyznę” – apelowała wicepremier.

Jak podkreśliła, PiS chce, by programów służących wszystkim Polakom było jeszcze więcej. Zwróciła uwagę m.in. na potrzebę wsparcia osób studiujących, a mających dzieci, na konieczność rozwoju systemu opieki nad seniorami, których w Polsce będzie przybywać.

Zobacz także

Wicepremier odpowiadała na pytania mieszkańców – mówili oni m.in. o problemach małych przedsiębiorców, o przeprowadzonej reformie systemu oświaty, o relacjach Polski i Komisji Europejskiej.

Szydło zaznaczyła, że dla rządu PiS niezwykle ważne jest, aby mali przedsiębiorcy i firmy rodzinne mogły liczyć na realne wsparcie; oraz wsparcie lokalnych środowisk. Odnosząc się do reformy szkolnictwa wskazała, że była ona odpowiedzią na oczekiwania Polaków, którzy krytykowali ówczesny system (w którym były gimnazja – przypomina PAP). Szydło przyznała, że w tej chwili newralgicznym rocznikiem jest klasa siódma, jednak obecnie nie widać zagrożeń dla systemu oświaty. Dodała także, że z raportów wynikało, że samorządy i szkoły są przygotowane do reformy.

Mówiąc o kwestiach związanych z Unią Europejską wicepremier zaznaczyła, że Polska chce być traktowana na równi z innymi członkami i dotychczasowe działania polskiego rządu zgodne były z prawem unijnym. Jak podkreśliła, reformy PiS wprowadziły rozwiązania wzorowane na tych obowiązujących w innych krajach UE.

RadioZET.pl/SI/PAP