Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szydło mogła zarabiać duże pieniądze, ale Kaczyński zmienił zdanie i... fortuna przeszła jej koło nosa

13.04.2018 16:19
xxx wiadomosci

Według doniesień "Wprost" przez jakiś czas przyszłością Beaty Szydło mogła być posada unijnego komisarza. Wszystko zmienić miało się przez Jarosława Kaczyńskiego.

Beata Szydło fot. PAP

Jak przekonuje "Wprost", przez jakiś czas Beata Szydło miała szansę na objęcie stanowiska unijnego komisarza. Taką przyszłość zaplanował dla niej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zmienić plany wobec byłej premier miał, po wystąpieniu z marca. Wtedy Szydło stwierdziła, że ministrowie i wiceministrowie otrzymali nagrody za ciężką pracę i pieniądze "im się po prostu należały". Obecnie faworytem Kaczyńskiego na komisarza ma być Adam Bielan.

Zagłosuj

Czy członkowie rządu powinni otrzymywać wysokie premie?

Tym samym, była premier straciła też szansę na wysokie wynagrodzenie. Miesięczna pensja komisarza wynosi 112,5 proc. najwyższego wynagrodzenia w służbie cywilnej. W 2017 roku oznaczało to ok. 22367 euro, czyli przy obecnym kursie ponad 93000 złotych.

zet

Kolegium 28 komisarzy tworzy Komisję Europejską. Każdy reprezentuje jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej. Obecnie Polskę reprezentuje Elżbieta Bieńkowska, zajmująca stanowisko Europejskiego Komisarza ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

RadioZET.pl/Wprost/maal

Oceń