Szydło: Nie ma możliwości przyjmowania uchodźców, takie jest stanowisko rządu

Redakcja
16.05.2017 19:13
Szydło: Nie ma możliwości przyjmowania uchodźców, takie jest stanowisko rządu
fot. PAP

Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy; nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot dotyczących uchodźców – mówiła Beata Szydło na wtorkowej konferencji prasowej.

Premier RP jasno wypowiedziała się na temat ewentualnego przyjmowania uchodźców do Polski. – Mówimy bardzo jasno: nie ma zgody polskiego rządu na to, aby przymusowo były narzucone jakiekolwiek kwoty uchodźców – mówiła Szydło.

Trzeba pomagać

Zdaniem szefowej rządu należy pomagać potrzebującym, jednak nie w ten sposób, jaki chciała nam narzucić Unia Europejska. – Trzeba pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Trzeba nieść pomoc, to jest nasz obowiązek. My to robimy, pomoc humanitarna jest naszym obowiązkiem i to polski rząd będzie robił, będzie kontynuował – tłumaczyła.

Zobacz także

Priorytetem ochrona granic UE

Jako jeden z priorytetów Szydło wymieniała ochronę granic Unii – Włączamy się w te wszystkie akcje, które prowadzi Unia Europejska, jeśli chodzi o ochronę granic. Nasi funkcjonariusze są obecni wszędzie tam, gdzie tej pomocy oczekują nasi partnerzy – mówiła podczas konferencji, dodając, że dotychczasowa polityka migracyjna rządu jest prawidłowa. – Moje stanowisko jest niezmienne, jeżeli chodzi o kwestie uchodźców. To (decyzja Komisji Europejskiej) pokazuje tylko i wyłącznie, że mieliśmy rację nie tylko w kwestii kryzysu migracyjnego i kwestii uchodźców, ale mieliśmy również rację, mówiąc o tym, że Unia Europejska powinna bardzo głęboko zastanowić się nad swoją reformą – komentowała Beata Szydło.

RadioZET.pl/PAP/strz