Zamknij

Jesteś klientem tych banków? Przygotuj się na problemy w ten weekend [LISTA]

Redakcja
06.10.2017 16:28
Bankomat
fot. Maciej Świerczyński/Agencja Gazeta

Aż 9 banków działających na terenie Polski zaplanowało na nadchodzący weekend prace serwisowe. Będzie się to wiązać z utrudnieniami dla ich klientów.

Jak informują niżej wymienione banki, w ciągu najbliższych dwóch dni mogą pojawić się poważne utrudnienia w zakresie wypłaty gotówki oraz dokonywania przelewów.

PKO BP

W sobotę między 1 a 6 utrudniony będzie dostęp do zakładki "karty", zaś w niedzielę między 3 a 4 nie zadziała serwis internetowy (nie będzie można wtedy realizować przelewów przez aplikację IKO/iPKO). Natomiast płatność kartą w sklepach będzie możliwa, podobnie jak wypłata z bankomatów.

BGŻ BNP Paribas

Wyłączony będzie dostęp do systemu Sygma Online - przerwa potrwa od piątku od godz. 14 do soboty o 5 rano.

BZ WBK

Transakcji nie będzie można dokonywać w najbliższą niedzielę od północy do 6. rano - dyspozycje wydane w tym czasie zostaną zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Nie będzie również działać aplikacja BLIK.

ING Bank Śląski

Przerwa w dostępie do bankomatów i wpłatomatów na terenie placówek potrwa w sobotę od północy do 5 rano.

Nest Bank

Bank na swojej stronie internetowej zapowiada trudności w dostępie do konta między 22 w sobotę a 3:30 w niedzielę.

Volkswagen Bank

Na klientów czekają spore utrudnienia w użytkowaniu internetowego bądź telefonicznego systemu w niedzielę między 8 a 12.

Bank Millenium

W nocy z soboty na niedzielę między 1 a 4 rano klienci tego banku nie będą mogli skorzystać z bankomatu, wpłatomatu ani aplikacji BLIK.

Euro Bank

Między piątek o 23:35 a sobotą o 3 rano kliencie muszą się liczyć z brakiem dostępu do elektronicznego serwisu oraz do aplikacji komórkowej.

Credit Agricole

Tutaj przerwa będzie najdłuższa - potrwa od soboty 21 do niedzieli w południe. Nie będzie można ani zapłacić kartą, ani dokonać przelewu, ani nawet zalogować się na konto płatności elektronicznej.

Oprócz wyżej wymienionych instytucji, prace związane z ulepszeniem systemu informatycznego planuje również mBank, ale w odróżnieniu od pozostałych zostaną one przeprowadzone w środę między 4 a 5:15 rano. W tym czasie nie będzie można wypłacać pieniędzy z bankomatu ani płacić kartą. Bez zakłóceń działać będzie natomiast system płatności internetowej.

RadioZET.pl/next.gazeta.pl/MP