Szyszko przejmie się słowami Morawieckiego? Ministerstwo odpowiada Radiu ZET

Redakcja
13.12.2017 16:49
Szyszko
fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta

Minister środowiska Jan Szyszko odpowiada na expose premiera Mateusza Morawieckiego, że będzie dalej usuwać drzewa, gdy zagrażają one bezpieczeństwu.

"Działania ochronne prowadzone przez Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe w Puszczy Białowieskiej są w 100% zgodne z prawem, w tym z postanowieniami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - napisało Ministerstwo Środowiska w odpowiedzi na pytanie Radia ZET, jak rozumieją słowa z expose premiera dotyczące puszczy. Resort wyjaśnia, że szanuje postanowienia Trybunału i postępuje według ich treści.

Zobacz także

"Zgodnie z nimi Lasy Państwowe mogą usuwać drzewa w przypadkach, gdy zagrażają one bezpieczeństwu publicznemu – a takie właśnie prace są obecnie prowadzone na terenie Puszczy. Chcielibyśmy podkreślić, że Polska, jako członek Unii Europejskiej, respektuje prawo europejskie. Zgodnie z tym resort środowiska szanuje postanowienia TSUE i postępuje według ich treści. Jedynym celem naszych działań w Puszczy Białowieskiej jest dobro przyrody i bezpieczeństwo ludzi" - czytamy w oświadczeniu.

W swoim expose premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "ponieważ szanujemy postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to postąpimy zgodnie z jego wyrokiem". Jest to interpretowane jako zapowiedź całkowitego zakazu wycinki.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP