Zamknij

Mama Dawida zawiadomiła prokuraturę. Mąż znęcał się nad nią psychicznie?

17.07.2019 21:16
Mama Dawida zawiadomiła prokuraturę. Mąż znęcał się nad nią psychicznie?
fot. Twitter/Policja Warszawa

Matka 5-letniego Dawidka Żukowskiego pod koniec czerwca zawiadomiła prokuraturę o tym, że znęca się nad nią mąż. 10 lipca mężczyzna porwał dziecko, groził że chłopakowi może stać się krzywda. Tego samego dnia rzucił się pod pociąg. Dziecka do dziś nie odnaleziono.

Prokuratura została zawiadomiona o możliwym popełnieniu przestępstwa pod koniec czerwca. Jak informuje TVN Warszawa zawiadomienie przesłał pełnomocnik kobiety. Informację potwierdził prokurator Łukasz Łapczyński.

Nie były to akty drastycznej przemocy. Chodziło o wzajemne relacje, które skutkowały tym że kobieta zdecydowała się wyprowadzić

prok. Łukasz Łapczyński, dla TVN24

Z dokumentu wynika, że kobieta zarzucała mężowi przemoc psychiczną. Nie wspominała o agresji fizycznej. 2 lipca śledczy przekazali sprawę lokalnej policji, która w takich przypadkach jako pierwsza prowadzi rozeznanie.

Zobacz także

Zawiadomienie śledczych dowodzi, że przed samobójstwem ojca i zaginięciem Dawida w rodzinie nie działo się dobrze. Odtwarzający sytuację rodzinną prokuratorzy są niemal pewni, że między rodzicami Dawida panował spór o opiekę nad pociechą.

Na trzy tygodnie przed zaginięciem chłopca matka miała zabrać dziecko. Wyprowadziła się też z Grodziska do Warszawy. Planowała rozwód. Matka Dawida została przesłuchana w sprawie już po zaginięciu dziecka.

RadioZET.pl/TVN24