Zamknij

TVN24 zdejmuje z anteny program Skórzyńskiego. Wcześniej zawieszono dziennikarza

24.09.2021 11:17
Krzysztof Skórzyński
fot. Biuro prasowe TVN

TVN24 zdjęło w piątek z anteny program "Sprawdzam" Krzysztofa Skórzyńskiego. Dziennikarz stacji został zawieszony w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy z mailami od Michała Dworczyka. Z ujawnionej w sieci korespondencji wynika, że Skórzyński miał konsultować się z szefem kancelarii premiera.

Krzysztof Skórzyński, reporter "Faktów" TVN i stacji TVN24, w poniedziałek został zawieszony "do czasu wyjaśnienia sprawy" z mailami od Dworczyka. 20 września w sieci pojawiły się screeny rzekomej korespondencji dziennikarza z szefem kancelarii premiera. 

Michał Dworczyk 24 stycznia tego roku miał przesłać do Skórzyńskiego fragment wypowiedzi na temat szczepienia seniorów przeciw Covid-19. Dziennikarz w odpowiedzi miał dokonać w tekście kilku poprawek i odesłać do adresata wiadomości. 

TVN24 bez "Sprawdzam" Skórzyńskiego. Dziennikarz zawieszony

Jak podał serwis Wirtualnemedia.pl, TVN24 nie wyemituje w piątek wieczorem kolejnego odcinka autorskiego programu Skórzyńskiego "Sprawdzam''. Zamiast niego, po godz. 20 mają być kontynuowane "Fakty po Faktach". Grupa TVN Discovery nie podała informacji, czy "Sprawdzam" zniknie z ramówki również w kolejne piątki. 

Skórzyński od momentu zawieszenia przez kierownictwo TVN24 nie zabrał głosu. Jedynie 17 września dziennikarz opublikował na Twitterze krótkie oświadczenie, kiedy w sieci pojawiły się pierwsze rzekome maile z jego udziałem. "Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam – w żaden sposób – nie »doradzałem« ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam – NIGDY! - tłumaczył dziennikarz "Faktów" TVN.

Dodał, że "byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania". "Mail ten był jednym z ponad 26 tys. nieprzeczytanych w mojej skrzynce" – napisał Skórzyński. Na dowód swoich słów zamieścił screena ze smartfona z informacją o nieprzeczytanych 696 SMS-ach i 26 841 maili.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl