''Był zdenerwowany, próbował zacierać ślady''. Nowe fakty o Jakubie A.

20.06.2019 14:48
''Był zdenerwowany, próbował zacierać ślady''. Nowe fakty o Jakubie A.
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Jakub A. użył do porwania 10-letniej Kristiny samochodu z wypożyczalni – podał w czwartek nieoficjalnie portal TVP Info. Mężczyzna, oddając samochód, miał być zdenerwowany, próbował także zacierać ślady obecności dziewczynki w aucie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jakub A., przygotowując się do zabójstwa dziewczynki, skorzystał z auta z wypożyczalni - wynika z ustaleń portalu TVP Info. ''Wybrał hyundaia i to nim pojechał do Mrowin, aby uprowadzić Kristinę" - podano w artykule.

Kiedy oddawał auto, był zdenerwowany. Okazało się, że wysprzątał dokładnie wnętrze samochodu. Miał także wyprać tapicerkę na siedzeniach

jeden z rozmówców portalu TVP Info

"Śledczy przyznali, że technicy kryminalistyczni bardzo dokładnie badają samochód użyty przez Jakuba A. do uprowadzenia 10-letniej Kristiny. Prokuratura nie chce jednak ujawnić, jakie ślady znaleziono w pojeździe" - podano w artykule.

Zobacz także

10-letnia Kristina w ubiegły czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie. Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

CZYTAJ TAKŻE: Ujawniono, jakie warunki w areszcie ma Jakub A. ''Więzienie w więzieniu''

RadioZET.pl/TVP Info/PAP