Zamknij

TVP porównuje nagrody za rządów PO i PiS. Ostra reakcja opozycji

Redakcja
01.04.2018 12:37
TVP porównuje nagrody za rządów PO i PiS. Ostra reakcja opozycji
fot. screen Twitter

"Wiadomości" TVP pokazały grafikę, na której zostały porównane nagrody pieniężne rozdane za czasów PO i PiS. Platforma ostro krytykuje "stronnicze porównanie" nazywając dziennikarzy "oszustami". 

Nie milkną kontrowersje dotyczące nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło. Tymczasem "Wiadomości" TVP postanowiły porównać wydatki na nagrody rządu PO i PiS.

Nagrody dla ministrów - materiał TVP

"Wiadomości" TVP donoszą, że Platforma Obywatelska wydała na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln.zł. Dziennikarze TVP porównują to do nagród przyznanych przez byłą premier Beatę Szydło dla konstytucyjnych ministrów, które wyniosły (zgodnie z grafiką) 1,5 mln. 

Na ostrą odpowiedź PO nie trzeba było długo czekać.

"Od dziś każdy ma prawo nazywać dziennikarzy Wiadomości TVP oszustami. Resztki honoru (...) możecie ratować tylko publikując sprostowanie i przeprosiny w niedzielnym wydaniu Wiadomości o 19.30" - napisał w sobotę rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Grabiec dodaje, że to "fałszywa i kłamliwa" publikacja, za którą autorzy powinni ponieść odpowiedzialność "cywilną i zawodową". 

Rzecznik PO rozwija temat nagród finansowych. "Nawet jeśli porówna się nagrody wypłacane w ministerstwach wszystkim pracownikom, to kwocie wypłaconej przez 8 lat (626 mln według Wiadomości) odpowiada 200 mln na nagrody wypłacone w 2 lata rządu PiS, czyli: PO-PSL - średnio 78 mln rocznie PiS - średnio 100 mln rocznie" - pisze na Twitterze. 

Borys budka dodaje, że "są chyba jakieś granice hipokryzji". Na profilu PO politycy tej partii domagają się sprostowania, bo inaczej "Wiadomości" będą miały "grzech ciężki w Wielką Sobotę".

RadioZET.pl/KM