TVP nawiązuje współpracę z chińską telewizją. Będzie wymiana programów

Redakcja
15.05.2017 15:28
TVP nawiązuje współpracę z chińską telewizją. Będzie wymiana programów
fot. PAP

Telewizja Polska zawiązała współpracę z chińską telewizja regionalną - Chengdu Radio and Television. Będzie wymiana programów, przybliżenie Polakom chińskiego rynku, powstanie też film dokumentalny.

Umowę podpisano na targach Global Innovation and Entepreneurship Fair.

Współpraca ma być prowadzona w trzech podstawowych obszarach: wymiany programowej, koprodukcji oraz wymiany dobrych praktyk i edukacji. 

W Chinach przebywają teraz polscy dziennikarze. Efektem ich wizyty ma być film dokumentalny stworzony w kooperacji z Chińczykami.

W Chengu (mieście, z którego pochodzi zaangażowane we współpracę z Polską medium) mieszka 10 mln ludzi. Na regionalnym uniwersytecie studenci mogą uczyć się polskiego i rozwija się polsko-chińska wymiana uczelniana. 

Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, poinformował też, że trwają negocjacje z główną państwową telewizją, która obejmuje swoim zasięgiem jedną trzecią populacji Chin. 

Stanecki przy tej okazji stara się uspokoić głosy mocno powątpiewające w standardy wolnościowe chińskich mediów. Dodał też, że nie będzie mowy o przeniesieniu chińskiej propagandy na polski grunt. Z naszego punktu widzenia najbezpieczniejsze będą wszelkiego rodzaju programy o profilu ekonomicznym, gdzie nie będziemy mieli do czynienia z propagandą – zaznaczył wiceszef TTVP.

Ze strony Telewizji Polskiej Chińczycy mają liczyć m.in. na seriale „Czas honoru”, czy „Blondynka”.

RadioZET.pl/KM