TVP znalazła aferę na WOŚP. Taniec na rurze przed dziećmi

17.01.2020 09:55
WOŚP Taniec na rurze
fot. EAST NEWS, zdj. ilustracyjne

Sporo kontrowersji wzbudził lokalny finał 28. Edycji WOŚP w dolnośląskiej gminie Męcinka. Wszystko za sprawą pokazu pole dance w wykonaniu instruktorki tańczącej na rurze. Dla TVP była to kolejna okazja do nakręcenia afery o szczytnej inicjatywie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

WOŚP nie ma w TVP i prorządowych mediach dobrej prasy. Tegoroczny finał Orkiestry został pokazany w telewizji publicznej jako wydarzenie dzielące Polaków, oberwało się też Jerzemu Owsiakowi, a zwłaszcza sejmowej opozycji.

Po finale WOŚP wciąż mówi się o Orkiestrze. Tym razem ostrze krytyki wymierzone zostało w lokalny finał wydarzenia, w dolnośląskiej Męcince.

Zobacz także

Wszystko za sprawą pokazu pole dance. W sieci pokazał się film przedstawiający instruktorkę tańczącą na rurze przed małymi dziećmi. Za pociechami stali ich rodzice oraz opiekunowie.

Rzecznik WOŚP odpowiedział TVP.info, że to lokalni organizatorzy odpowiadają za oprawę i przebieg finału Orkiestry. Zwrócił też uwagę, że w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową.

Istnieje szansa, że kiedyś ujrzymy taniec na rurze na Igrzyskach Olimpijskich

Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP

W ocenie lokalnej rzeczniczki WOŚP występ tancerki zebrał bardzo dobre opinie publiczności. W podobnym tonie wypowiadał się wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski

Ze strony WOŚP Męcinka na Facebooku zniknęła relacja z pokazu pole dance.

RadioZET.pl/TVP.info/