Zamknij

TYLKO U NAS: Sędziowie Trybunału spotkali się z M. Kamińskim, którego sprawę będą rozpatrywać

Redakcja
04.08.2017 11:32
TYLKO U NAS: Sędziowie Trybunału spotkali się z M. Kamińskim, którego sprawę będą rozpatrywać
fot. East News

W marcu 2017 roku sędziowie Trybunału Konstytucyjnego spotkali się z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, którego sprawę będą rozpatrywać. Radio ZET otrzymało oficjalne potwierdzenie z TK, że do spotkania doszło 8 marca i uczestniczyli w nim prezes Trybunału i sędzia Mariusz Muszyński.

"Pani Prezes Julia Przyłębska i pan sędzia Mariusz Muszyński składali panu ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu wizytę kurtuazyjną w biurze, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po wizycie ministra Kamińskiego, który w lutym br. był w TK z gratulacjami dla pani Prezes" - napisało Biuro Prasowe TK w odpowiedzi na pytania Radia ZET.

"Wizyta kurtuazyjna"

Trybunał ma rozstrzygnąć sprawę dotyczącą jego ułaskawienia, a także zbadać ustawy o uprawieniach służb.

Troje sędziów SN zawiesiło we wtorek 1 sierpnia br. postępowanie kasacyjne ws. Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA. Jak uzasadniali, decyzja ta jest efektem wszczęcia przez Trybunał Konstytucyjny sprawy sporu kompetencyjnego między SN a prezydentem ws. prawa łaski.

"Fakt": 13 dni pracy w roku

W piątek 28 lipca br. dziennik "Fakt" opublikował artykuł "W tym roku pracowali tylko 13 dni!”, w którym napisano m.in., że prezes Trybunału Julia Przyłębska "ma 41 dni niewykorzystanego urlopu".

"Jak wynika z wokandy, TK ciągle jeszcze rozpatruje sprawy z 2015 roku. Cóż się dziwić, że Polacy tak długo czekają na sprawiedliwość, skoro teraz Trybunał ma niemal trzymiesięczną przerwę w orzekaniu. Ostatni raz zebrał się 28 czerwca, a najbliższa rozprawa zaplanowana jest na 11 września. Jak więc widać, sędziowie pod kierownictwem Julii Przyłębskiej na pewno się nie przepracowują. W związku z tym nie muszą nawet chodzić na urlopy" - napisano w artykule.

"Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i pozostali sędziowie TK nie mają zaległego urlopu. Każdy ma przysługujący mu urlop bieżący. Ewentualne dni urlopu za 2016 r. mogą zgodnie z prawem wykorzystać do końca września br." - napisał w oświadczeniu rzecznik Trybunału.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz