Zamknij

O. Rydzyk do rodziców protestujących: "Dla was starość szykuje się nieciekawie"

02.11.2020 08:37
Tadeusz Rydzyk
fot. Jacek Piski/REPORTER

O. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja przestrzegał protestujących, że źle szykuje się dla nich starość, bo ich dzieci "teraz są za aborcją, a wnet za eutanazją". - Gdzie są rodzice, dziadkowie i babcie nastolatków - pytał w niedzielę dyrektor toruńskiej rozgłośni. 

Strajk Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego odbył się w niedzielę 1 listopada m.in. przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Manifestujący początkowo stawiali tam zarówno kwiaty, jak i znicze, ale po apelu przez megafon jednej z przemawiających kobiet kwiaty zabrano, a znicze pozostawiono. Protestujący wznosili wulgarne okrzyki i wykonywali obelżywe gesty pod adresem o. Rydzyka, ale również przeciwko Episkopatowi, PiS-owi i Konfederacji. 

- Zobaczcie państwo co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce. Czy chcecie, żeby wasze dzieci w to weszły. Jak słyszę czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są wasze dzieci, gdzie wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie? - mówił o. Tadeusz  Rydzyk w audycji "By odnowić oblicze ziemi".

Tadeusz Rydzyk do rodziców protestujących: Dla was starość szykuje się bardzo nieciekawie

Dyrektor Radia Maryja, zwracając się do rodziców dzieci biorących udział w manifestacjach, pytał, jak na nie wpływają. - To na przyszłość to bardzo źle zwiastuje. To dla was, dla rodziców starość szykuje się bardzo nieciekawie. Jeżeli tak są wychowywane dzieci, to one nie będą szanowały swoich rodziców. Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją - podkreślił redemptorysta.

Zobacz także

O. Tadeusz Rydzyk apelował, aby "nie budzić dzikiego zwierza". - Raz obudzony nie cofnie się przed niczym. Ten dziki zwierz może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za ''złym'', za szatanem to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli nie jeden raz - podkreślił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio Maryja/PAP