Zamknij

Ojciec Rydzyk krytykuje ministra rządu PiS: To psu na budę, diabeł się cieszy!

Redakcja
04.07.2017 19:50
Ojciec Rydzyk krytykuje ministra rządu PiS: To psu na budę, diabeł się cieszy!
fot. East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk słynie ze swojej sympatii dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio postanowił jednak skrytykować działania jednego z ministrów rządu Beaty Szydło. Co nie spodobało się redemptoryście? Chodzi o kwestię handlu w niedzielę! 

Temat całkowitego zakazu handlu w niedzielę wywołał gorącą dyskusję w polskim społeczeństwie. Pomysłodawcą projektu jest NSZZ ''Solidarność''. Pierwotnie administracja rządowa przychylała się do postulatów zawartych w przedstawionym projekcie i wyraziła chęć wprowadzenia zakazu handlu w każdą niedzielę. 

Ostatecznie Ministerstwo Pracy zaproponowało ''optymalne rozwiązanie'', które wprowadzałoby niedzielny zakaz handlu etapowo. Elżbieta Rafalska uznaje to za dobry kompromis.

Zobacz także

– Rząd nie może popędzać parlamentu w pracach. Nasze stanowisko jest od samego początku takie samo: uważamy, że należałoby „etapować” wprowadzanie ograniczeń handlu w niedzielę – argumentowała Elżbieta Rafalska.

Pomysł ten nie spodobał się o. Rydzykowi. Na antenie Radia Maryja zaatakował minister Rafalską. – Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących! Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy! – grzmiał na antenie toruńskiej rozgłośni.

Czy rząd weźmie sobie do serca uwagi redemptorysty? 

RadioZET.pl/DG