Zamknij

Tadeusz Rydzyk prosi o wsparcie jego mediów. "Grozi nam zamknięcie"

20.03.2020 10:26
Tadeusz Rydzyk
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Ojciec Rydzyk prosi słuchaczy i widzów kreowanych przez niego mediów o pomoc. "Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków Radia Maryja i Telewizji Trwam" - zaapelował zakonnik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tadeusz Rydzyk podkreślił, że w sytuacji pandemii koronawirusa kreowane przez niego media znalazły się w trudnym położeniu.

Zobacz także

Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika"

- powiedział o. Rydzyk.

Zaznaczył, że te media nie mogą liczyć na wsparcie takie jak przyznano niedawno 2 mld zł z ustawy abonamentowej na poczet mediów publicznych (głównie TVP). Nie podał do publicznej wiadomości, że po przejęciu władzy przez PiS rządzący dofinansowali inicjatywy Rydzyka milionami złotych.

Zobacz także

Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania „Naszego Dziennika” też grozi jego zamknięcie. Czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych?

– akcentuje Dyrektor Radia Maryja. 

RadioZET.pl/RadioMaryja.pl