Zamknij

Tajemnicza biała ciecz przedostała się do Odry. Wyciek zauważyli mieszkańcy miasta

Redakcja
26.01.2018 18:00
Tajemnicza biała ciecz przedostała się do Odry. Wyciek zauważyli mieszkańcy miasta
fot. Pixabay

Wrocławscy strażacy od jednego z mieszkańców dostali zgłoszenie, że do Odry przedostaje się tajemnicza biała substancja. Po krótkich oględzinach okazało się, że źródłem wycieku jest pobliski zakład produkujący kosmetyki i chemię gospodarczą.

Zagłosuj

Segregujesz śmieci w swoim domu?

Liczba głosów:

Strażacy zbadali teren i po przejściu kilkuset metrów było jasne, co jest źródłem wycieku. – Dokonano przeglądu map zakładowych , na ich podstawie ustalono, że na terenie zakładu znajduje się kilka zbiorników ( silosów ) zarówno na nieczystości ciekłe jak i materiały sypkie. Rozpytano kierownika o awarie na terenie zakładu i prowadzone prace remontowe, czemu zaprzeczył. W związku z brakiem kanalizacji wokół miejsca gromadzenia odpadów ciekłych poproszono o wizję terenową wokół silosów – wyjaśnia Waldemar Forysiak z wrocławskiej straży miejskiej w rozmowie z portalem wroclaw.dlawas.info.

Chemikalia trafił do rzeki

Strażacy znaleźli otwartą studzienkę ściekową w okolicach silosów na materiały sypkie. Do studzienki wprowadzony był wąż biegnący znad silosów. Spytany o to pracownik zakładu stwierdził, że trwa remont, przez co wewnętrzna kanalizacja spławna do odprowadzania wody deszczowej jest tymczasowo wyłączona.

Finał sprawy w sądzie

W związku z podejrzeniem nieprawidłowości oraz możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 182 Kodeksu Karnego sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który sprawdzi, jakie substancje chemiczne zawierała tajemnicza biała ciecz, przedostająca się prosto do Odry.

Zobacz także

RadioZET.pl/gazetawroclawska.pl/wroclaw.dlawas.info/strz