Zamknij

Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk. Jest decyzja prokuratury [NOWE FAKTY]

Redakcja
01.11.2017 09:36
Tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk. Jest decyzja prokuratury [NOWE FAKTY]
fot. Archiwum RadioZET.pl

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zdecydowała się przedłużyć śledztwo w sprawie niewyjaśnionych dotąd okoliczności śmierci Magdaleny Żuk. – Nie wykluczamy żadnej wersji. Poprosiliśmy biegłych, by uzupełnili opinie – mówi prokurator.

Zagłosuj

Myślisz, że uda się do końca rozwiązać tę sprawę?

Liczba głosów:

Swoją decyzję prokuratura tłumaczy tym, że przedłużenie śledztwa może w efekcie pomóc ustalić okoliczności śmierci 27-latki. Śledczy mają przyjrzeć się wydarzeniom, które miały miejsce zarówno na terenie Egiptu, jak i Polski. Zbadane mają zostać okoliczności „w okresie kilku miesięcy przed jej zgonem”.

Przedłużenie śledztwa

To już kolejny raz, gdy Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłuża swoje śledztwo o trzy miesiące. Ostatnim razem, w sierpniu, ogłoszono, że potrwa ono do końca października. – Postanowieniem z dnia 30 października 2017 roku, okres trwania wszczętego w dniu 5 maja 2017 roku śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. w dniu 30 kwietnia 2017 roku na terenie Arabskiej Republiki Egiptu, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk, został przedłużony o kolejne trzy miesiące, to jest do dnia 31 stycznia 2018 roku – czytamy w najnowszym komunikacie prasowym.

Tajemnicze okoliczności śmierci

Do tej pory nie udało się ustalić dokładnych okoliczności śmierci 27-letniej turystki na terenie Egiptu. Dotychczasowe informacje, jakie prokuratura otrzymała od grupy biegłych, nie są wystarczające. – Nie dają odpowiedzi na wszystkie z postawionych przez prokuraturę pytań – czytamy.

Pochodząca z Bogatyni 27-lenia Magdalena Żuk pod koniec kwietnia wyleciała do Egiptu. Tam po serii nie do końca wytłumaczalnych wydarzeń, 30 kwietnia zmarła w szpitalu w Hurghadzie.

Więcej informacji na ten temat:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz