Zamknij

Tajemnicze zaginięcie 9-letniego Oliwiera. Nieoficjalnie wiadomo, gdzie spędził noc

15.08.2022 17:04
Odnaleziony Oliwier
fot. PAP/Grzegorz Momot

9-letni Oliwier zaginął w niedzielę wieczorem w Zakopanem. Jak dowiedział się Onet, matka zgłosiła zaginięcie po czterech godzinach. Chłopca odnaleziono w poniedziałek. Portal nieoficjalnie dowiedział się, że Oliwierem zaopiekowali się w nocy bezdomni. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zaginięcia 9-latka.

9-letni Oliwier przyjechał do Zakopanego razem z matką. W niedzielę wieczorem zaginął. Matka chłopca zwróciła się o pomoc do policjantów. 

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. Funkcjonariusze mieli informację, że Oliwier po raz ostatni był widziany w rejonie tymczasowego dworca autobusowego. Do Zakopanego ściągnięto też dodatkowe siły z Krakowa, aby wesprzeć poszukiwania. W akcji wykorzystano też drony.

Zakopane. Tajemnicze zaginięcie 9-letniego Oliwier

W poniedziałek policjanci odnaleźli chłopca. Był mocno wystraszony i wyziębnięty, ale nic mu się nie stało. - Ustalamy, w jakich warunkach chłopiec spędził noc i czy ktoś się wówczas nim opiekował - powiedział w rozmowie z Onetem Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. Śledczy ustalają również, jak doszło do zaginięcia. 

Onet dowiedział się, że kobieta przyjechała z 9-letnim synem autobusem do Zakopanego około godz. 17. Później Oliwier wraz z matką szedł ulicą Nowotarską, która przebiega niedaleko tymczasowego dworca autobusowego. Policja ma nagrania monitoringu, które to potwierdzają.

Oliwier z policjantkami
fot. PAP/Grzegorz Momot

Matka chłopca zgłosiła zaginięcie około cztery godziny później, czyli o godz. 21.30. Innych nagrań nie ma, więc nie wiadomo, co się w tym czasie działo z kobietą i Oliwierem. Jak dowiedział się Onet, matka nie pamięta, co się stało z jej dzieckiem. Przyznała jedynie, że ostatni raz widziała Oliwiera właśnie w okolicach dworca. Policja nie komentuje tych doniesień. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Co się działo z Oliwierem w ciągu nocy? Portal dowiedział się, że zaopiekowali się nim bezdomni. 9-latek spędził noc w jednym z pustostanów w Zakopanem. Dostał od bezdomnych coś do jedzenia i picia. Potem położyli go spać, a rano ruszyli na komisariat zgłosić sprawę, ale napotkali patrol policji, któremu przekazali chłopca. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Onet.pl

C