Zamknij

Tajemniczy obiekt nad Chełmem. Zagadka została szybko rozwiązana

12.04.2020 14:43
Tajemniczy obiekt nad Chełmem
fot. Screen

Nieznany obiekt pojawił się na niebie w okolicach Chełma w nocy z 8 na 9 kwietnia 2020 roku. Przemieszczał się z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski. Z pozoru tajemniczo wyglądające zdarzenie zostało jednak szybko wyjaśnione przez funkcjonariuszy SG.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, obserwując granicę państwową, zauważyli w nocy z 8 na 9 kwietnia obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski.

Zobacz także

Strażnicy dostrzegli, że obiekt zrzuca na ziemię nieznane przedmioty. Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych udało się szybko zlokalizować to miejsce.

Zobacz także

Z pozoru tajemniczo wyglądająca sytuacja okazała się jednak próbą przemytu nielegalnych papierosów. Zagadkowym obiektem była natomiast... motolotnia.

Po dotarciu we wskazany rejon, funkcjonariusze  SG zauważyli uciekający z miejsca zdarzenia samochód. Po przeprowadzonym pościgu, funkcjonariuszom udało się zatrzymać pojazd oraz ująć kierowcę i pasażera pojazdu. Jak się okazało, uciekający mężczyźni będący mieszkańcami regionu, byli już wcześniej zatrzymywani przez funkcjonariuszy SG  w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Na miejscu z którego uciekli, ujawniono pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości prawie 5 tys. zł.

Zobacz także

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego. Zatrzymani mężczyźni, poniosą teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego oraz nie przestrzegania ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z obecnym stanem epidemii.

RadioZET.pl/ Nadbużański OSG

C