Toruń. 4 lata więzienia dla taksówkarza, który potrącił na pasach dwójkę pieszych

16.05.2019 16:09
 Toruń. 4 lata więzienia dla taksówkarza, który potrącił na pasach dwójkę pieszych
fot. Jan BIELECKI/East News

Cztery lata więzienia - taki wyrok usłyszał dziś taksówkarz, który 1 stycznia 2018 roku wjechał w Toruniu na pasach w dwójkę pieszych - donosi Polska Agencja Prasowa. Kierowca szarżował niczym pirat drogowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku:

Sąd Okręgowy w Toruniu wydał dziś wyrok w sprawie kierowcy, który wjechał na przejściu dla pieszych w dwójkę przechodniów. Starsi mieszkańcy Torunia nie mieli szans na przeżycie zderzenia z taksówką.

Sąd zadecydował o podwyższeniu kary dla kierowcy taksówki Mariusza G. W pierwszej instancji sędziowie orzekli, że sprawcy wypadku należy się 2,5 roku więzienia. Z takim obrotem spraw nie zgodziły się rodziny ofiar, prokuratura i oskarżyciel posiłkowy. W odwołaniu wnieśli o podwyższenie kary więzienia do 4 lat i zakazu prowadzenia pojazdów do lat 10.

W wyniku wypadku zginęła dwójka mieszkańców,  67-letni mężczyzna i 68-letnia kobieta. PAP przypomina, że kierowca jechał wówczas z prędkością "nie mniejszą niż 119 km/godz."

Podkreślając ten fakt sędzia SO w Toruniu Rafał Sadowski powiedział dziś, że tak znaczne przekroczenie prędkości "należy uznać za piractwo drogowe". Dodatkowym obciążeniem dla G. był fakt, że w rażący sposób naruszył zasady ruchu drogowego jako kierowca zawodowy.

Zobacz także

Zdaniem sędziego, który orzekł o podwyższeniu kary, ta ostatnia musi zadziałać prewencyjnie na kierowców lubiących wdepnąć w gaz. W jego ocenie nie można w żaden sposób usprawiedliwić zawodowego kierowcę. Surowy wyrok ma także oddalić perspektywę ponownego usiądnięcia za kierownicą.

Wyrok jest prawomocny.

źródło: PAP/Radio ZET