Zamknij

Kierowca wjechał w grupę kolarzy, jedna osoba nie żyje. Policja szuka sprawcy

Michał Tomaszkiewicz
18.05.2022 21:51

Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę kolarzy w Przypkach koło Tarczyna (woj. mazowieckie). Uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje, trzy z połamanymi rękami i nogami trafiły do szpitala.

potrącenie kolarzy pod Tarczynem
fot. zrzut ekranu z transmisji Łukasza Michalaka na Facebooku

- Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę 14 kolarzy, nie zatrzymał się i oddalił z miejsca zdarzenia – powiedział PAP mł. bryg. Łukasz Darmofalski, oficer prasowy Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Na miejsce wypadku przyjechało 11 zastępów PSP, trzy karetki pogotowia i śmigłowiec LPR. Do wypadku doszło przed godziną 20.

Tarczyn. Kierowca wjechał w kolarzy. Jedna osoba nie żyje

Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu wypadku, przystąpili do niesienia pomocy poszkodowanym.

- Cztery osoby odniosły obrażenia. Miały liczne złamania kończyn górnych i dolnych. Jeden z kolarzy był bez oznak funkcji życiowych – poinformował Darmofalski.

Mimo podjętej reanimacji rowerzysta zmarł, trójka rannych mężczyzn została przetransportowana do szpitala.

Policja poszukuje kierowcy, który oddalił się z miejsca wypadku nie zatrzymując się, żeby udzielić pomocy poszkodowanym. Czynności operacyjne trwają.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP