Zamknij

Tarczyński do Mellera: Olać to mogę twoją matkę

Redakcja
11.08.2018 18:39
Tarczyński do Mellera: Olać to mogę twoją matkę
fot. Bartek Syta/EastNews

W programie „Drugie śniadanie mistrzów" w TVN24 goście dyskutowali m.in. o polityce historycznej. Wypowiedź prowadzącego program Marcina Mellera rozwścieczyła posła PiS Dominika Tarczyńskiego, który zaatakował dziennikarza na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tarczyński odniósł się do fragmentu wypowiedzi Marcina Mellera. Jak jednak zwrócili uwagę internauci, fragment ten został wyrwany z kontekstu. 

Zobacz także

- Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych, wszystkie duchy przeszłości. I na przykład budować na 89’, nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada – powiedział Meller. Słowa te bardzo nie spodobały się posłowi Tarczyńskiemu, który w odpowiedzi zaatakował dziennikarza na Twitterze.

„Olać to mogę twoją matkę. Za ubeckie tortury, wyrywanie paznokci i zębów, przelaną krew i odwagę należy im się pokłon na kolanach! Za to jak zniszczyli mojego dziadka i moją Mamę, za to jak wymordowali Wyklętych siekierami należy się wam tylko wieczna pogarda. Zadbam o to” – napisał Tarczyński.

Bartosz Zbroja, były rzecznik ministerstwa sportu w rządzie PiS, zauważył, że fragment wypowiedzi Mellera, opublikowany przez Tarczyńskiego, był wyrwany z kontekstu. 

Reakcja Tarczyńskiego nie spodobała się także prawicowemu publicyście tygodnika „Do Rzeczy” Piotrowi Semce, który stwierdził, że wypowiedź posła PiS jest skandaliczna.

"Pisałem już na TT, że ten jeden z nielicznych posłów PiS władających angielskim na tyle swobodnie by występować w BBC - sam siebie zniszczy swymi wypowiedziami. Właśnie się to dzieje" - ocenił Semka.

RadioZet.pl/bm