Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tarczyński do Mellera: Olać to mogę twoją matkę

11.08.2018 18:39
xxx wiadomosci

W programie „Drugie śniadanie mistrzów" w TVN24 goście dyskutowali m.in. o polityce historycznej. Wypowiedź prowadzącego program Marcina Mellera rozwścieczyła posła PiS Dominika Tarczyńskiego, który zaatakował dziennikarza na Twitterze.

Tarczyński do Mellera: Olać to mogę twoją matkę fot. Bartek Syta/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tarczyński odniósł się do fragmentu wypowiedzi Marcina Mellera. Jak jednak zwrócili uwagę internauci, fragment ten został wyrwany z kontekstu. 

- Olać tych ich Żołnierzy Wyklętych, wszystkie duchy przeszłości. I na przykład budować na 89’, nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada – powiedział Meller. Słowa te bardzo nie spodobały się posłowi Tarczyńskiemu, który w odpowiedzi zaatakował dziennikarza na Twitterze.

„Olać to mogę twoją matkę. Za ubeckie tortury, wyrywanie paznokci i zębów, przelaną krew i odwagę należy im się pokłon na kolanach! Za to jak zniszczyli mojego dziadka i moją Mamę, za to jak wymordowali Wyklętych siekierami należy się wam tylko wieczna pogarda. Zadbam o to” – napisał Tarczyński.

Bartosz Zbroja, były rzecznik ministerstwa sportu w rządzie PiS, zauważył, że fragment wypowiedzi Mellera, opublikowany przez Tarczyńskiego, był wyrwany z kontekstu. 

Reakcja Tarczyńskiego nie spodobała się także prawicowemu publicyście tygodnika „Do Rzeczy” Piotrowi Semce, który stwierdził, że wypowiedź posła PiS jest skandaliczna.

"Pisałem już na TT, że ten jeden z nielicznych posłów PiS władających angielskim na tyle swobodnie by występować w BBC - sam siebie zniszczy swymi wypowiedziami. Właśnie się to dzieje" - ocenił Semka.

RadioZet.pl/bm

Oceń