\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>
Zamknij

Uciekł odbywając karę z dozorem elektronicznym. Szuka go Służba Więzienna

21.10.2019 19:05
Dozór elektroniczny
fot. East News

Służba Więzienna poszukuje 28-latka, który w trakcie odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego uciekł z mieszkania w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) – podaje Echodnia.eu. Postępowanie prowadzi też lokalna policja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Skazany odbywał karę roku pozbawienia wolności. Z racji „dobrych rokowań” sąd zgodził się na jej egzekwowanie w karę w systemie dozoru elektronicznego. 28-latek mógł żyć w swoim mieszkaniu mając zamontowaną tzw. „bransoletkę”, umożliwiającą kontrolowanie go przez służby. W domu natomiast kontrolował go odbiornik.

Zobacz także

Jak podaje Echodnia.eu skazanemu nie wystarczała kara w domowych pieleszach. Inwigilowany postanowił zdemontować czujniki i uciec w nieznane. Przybyłe na miejsce służby zobaczyły puste mieszkanie przy ul. Dekutowskiego.  

Informacja o ucieczce więźnia odbywającego karę w dozorze elektronicznym dotarła do Służby Więziennej w miniony piątek. Początkowo obawiano się, że skazanemu mogło się coś stać.

Zobacz także

Po wejściu do mieszkania okazało się, że nie ma w nim skazanego ani żadnej osoby

Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu, Echodnia.eu

Zdemontowane czujniki znajdowały się wokół bloku.

Kiedy sąd zezwala na karę w warunkach domowych?

Sąd może wyrazić zgodę na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego, jeśli nie przekracza ona roku, a skazany „dobrze rokuje”. Zgodę musi wyrazić też sąd penitencjarny. Naruszając zasady odbywania kary sąd może przywrócić skazanego do więzienia w warunkach izolacji.

RadioZET.pl/Echodnia.eu