Zamknij

Szukali w lesie martwych dzików. Natrafili na ludzkie zwłoki

23.02.2020 20:45
Tarnobrzeg
fot. Damian Klamka/East News

Ludzkie zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu znaleziono w jednym z tarnobrzeskich lasów. Miało to miejsce w trakcie poszukiwań martwych dzików, które zmarły wskutek afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Makabrycznego odkrycia, o którym pisze podkarpacka redakcji "Echa Dnia", dokonano w sobotę przed południem w lesie na Kamionce w Tarnobrzegu. Miało to miejsce podczas przeczesywania terenu w celu znalezieni martwych dzików, zmarłych wskutek afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Zobacz także

W poszukiwaniach brało udział prawie 150 osób, w tym myśliwi, weterynarze, strażacy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja na terenie Jeziora Tarnobrzeskiego oraz na Kamionce związana była m.in. z faktem, że przed kilkoma dniami właśnie tam znaleziono martwe zwierzę. Zamiast zwierzęcia, uczestnicy przedsięwzięcia poszukiwawczego znaleźli jednak ludzki zwłoki. 

Ok. godziny 10.20 od służb weterynaryjnych koordynujących działania otrzymaliśmy informację o odnalezieniu ciała mężczyzny. Zwłoki były w stanie zaawansowanego rozkładu, co wskazuje, że leżały tam dłuższy czas

- powiedziała w rozmowie z "Echem Dnia" podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu. Na miejsce przybyła policja oraz prokurator. Dokonano oględzin, a ciało zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Zobacz także

Śledczy będą teraz ustalać przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. Z uwagi na brak jakichkolwiek dokumentów w miejscu znalezienia zwłok, trzeba będzie ustalić tożsamość denata. 

RadioZET.pl/echodnia.eu