Zamknij

Groził dzieciom maczetą na placu zabaw. Przeszkadzało mu, że grają w piłkę

22.07.2021 12:39
Tarnobrzeg. Groził maczetą dzieciom
fot. Damian KLAMKA/East News

Sąd zadecyduje o dalszej przyszłości 81-latka z Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw pełen dzieci i groził im maczetą. Nie podobało mu się, że młodzież gra w piłkę i hałasuje. Śledczy zastosowali wobec seniora policyjny dozór i zakaz zbliżania się do dzieci.

Policja z Tarnobrzega zatrzymała 81-latka z tego miasta, który groził bawiącym się dzieciom i jednej z matek maczetą. "Nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali" – relacjonują mundurowi.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał i skończyło się "tylko" na grożeniu ostrym narzędziem. Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. Śledczy zastosowali wobec 81-latka środki zapobiegawcze, m.in. policyjny dozór oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Tarnobrzeg. 81-latek groził dzieciom maczetą. "Nie podobało mu się, że hałasowali"

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem. Wezwany na miejsce patrol policji z Tarnobrzega zatrzymał 81-latka z osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy.

Świadkowie przekazali, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. "Agresja seniora i trzymany w ręku przedmiot spowodowały, że dzieci przestały się bawić i wybiegły z placu zabaw. Jedna z matek, widząc całe zdarzenie, poprosiła o pomoc policjantów. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą" – przekazała Podkarpacka Policja.

Po całym zajściu mężczyzna, jakby nigdy nic, schował maczetę do zaparkowanego auta. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. 81-latek usłyszał dwa zarzuty. O jego przyszłości i możliwej karze zdecyduje sąd.

maczeta (1)
fot. screen Podkarpacka Policja, maczeta, którą 81-latek groził dzieciom

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Podkarpacka Policja

C