Zamknij

Porzuciła czwórkę małych dzieci. "Weźcie je sobie. Nie chcę ich wychowywać"

Bartłomiej Chudy
28.01.2020 21:00
Tarnów, porzucone dzieci
fot. East News

25-letnia matka zostawiła czwórkę swoich małych dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym w Tarnowie. Przekazała w placówce, że nie może zająć się pociechami. Miasto w pośpiechu szuka rodziny zastępczej, Pogotowie Opiekuńcze nie zajmuje się bowiem maluchami, a problemową młodzieżą.

Chcesz czytać częściej takie artykuły? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

O porzuceniu czwórki małych dzieci informują lokalne media. Tarnowskie „Nasze Miasto” oraz radio RDN przekazały, że do lokalnego Pogotowia Opiekuńczego zgłosiła się matka z czwórką dzieci. Najmłodszy chłopiec ma nieco ponad rok, najstarszy blisko sześć lat.

Zobacz także

Dzieci zostawione same sobie. „Weźcie je sobie, nie chcę ich wychowywać”

Pracownicy Pogotowia Opiekuńczego nie kryli zaskoczenia. Porzucająca dzieci 25-letnia matka rzuciła jedynie w placówce PO krótkie: "Weźcie je sobie. Nie chcę ich wychowywać, nie chce się nimi zajmować, nie mogę ich utrzymywać" - tak relacjonował pracownik Pogotowia Opiekuńczego.

 Po decyzji sądu, który zdecydował o tymczasowym umieszczeniu czwórki rodzeństwa w pogotowiu, opieka zorganizowała dzieciom badania lekarskie. Przed nimi wciąż jednak nieznany los - PO nie jest wyznaczone do opieki nad porzuconymi dziećmi.

Zobacz także

Ich los zależy dziś od skutecznej i szybkiej reakcji władz miasta. Sprawę skomentowała wiceprezydent Tarnowa.

Wierzymy, że w sprawie tej czwórki dzieci znajdą się rodziny, które będą miały serce, miłość do dzieci, zaopiekują się przede wszystkim tą czwórką, która jest w pogotowiu opiekuńczym. Poszukujemy również rodzin do innych dzieci

- powiedziała w radiu RDN Dorota Krakowska, wiceprezydent Tarnowa.

Chcemy jak najszybciej dla tych dzieci znaleźć rodzinę zastępczą. Pogotowie Opiekuńcze nie jest bowiem miejscem dla takich maluchów

– dodała Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa ds. Polityki Społecznej.

Poszukiwania rodziny wielkiego serca w całej Polsce

Znalezienie rodziny zastępczej, która przyjmie wszystkie dzieci, są nikłe. W mieście działa 70 rodzin zastępczych, a nowych chętnych na opiekę brakuje. Wiceprezydent Krakowska zaznacza, że miasto szuka rodziny zastępczej w całej Polsce.

RadioZET.pl/Tarnów Nasze Miasto/Radio RDN