Zamknij

Nie wiedzieli, że pracują na bombie. Robotnicy wykopali ponad setkę min

Redakcja
29.03.2018 12:38
Saper
fot. Wikimedia Commons

106 min przeciwpiechotnych odnaleziono podczas prac ziemnych w Tarnowie. Prace zostały częściowo wstrzymane do czasu rozminowania niewybuchów przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa —– poinformowała małopolska policja.

Początkowo kilka niewybuchów z czasów II wojny światowej wykopali w ubiegłym tygodniu robotnicy wykonujący prace ziemne przy budowie na tarnowskich Błoniach. Mocno skorodowane znajdowały się głęboko pod ziemią.

Przybyli na miejsce policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie potwierdzili, że są to miny przeciwpiechotne.

zet2

Wezwani wojskowi saperzy z Rzeszowa wykopali w sumie 106 takich min. Zostały one zabezpieczone i specjalnym pojazdem przetransportowane na poligon, gdzie zostaną zniszczone.

W związku z podobnymi przypadkami policja apeluje, by w przypadku podobnych znalezisk nie przenosić tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce znaleziska oznaczyć i zabezpieczyć do czasu przyjazdu patrolu.

RadioZET.pl/pap/maal