Zamknij

Zniszczył figurkę Matki Bożej. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat

Redakcja
12.02.2019 11:33
Zniszczył figurkę Matki Bożej. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat
fot. Shuterstock

W skalnej grocie na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie (Małopolskie) wandal zniszczył figurkę Matki Bożej. Tarnowianin usłyszał zarzut, za który Kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło na początku lutego. „Ktoś zadał sobie trud, odrywając od kamiennego postumentu przytwierdzoną na stałe rzeźbę i zrzucając na podłoże, przez co dolna jej część mocno ucierpiała” – poinformował we wtorek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zobacz także

O akcie wandalizmu powiadomił policję proboszcz tamtejszej parafii, wyceniając straty materialne na 1 tys. zł.

Tarnowscy policjanci wytypowali sprawcę w kilka dni po zgłoszeniu. Wandalem okazał się 20-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie przyznał się do winy. Jak wyjaśniał, przed grotę przyszedł późnym wieczorem, aby dla zabawy ściągnąć zawieszone różańce, ale przy okazji uszkodził rzeźbę. Wystraszony uciekł z miejsca.

Zobacz także

Tarnowianin usłyszał zarzut, za który Kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. „Chce dobrowolnie poddać się karze i zadeklarował się też do naprawienia wyrządzonej szkody. Zanosi się na to, że wszystko zakończy się dobrze i jedno z chętnie odwiedzanych przez wiernych miejsc zyska dawny wygląd” – wyjaśnił rzecznik policji.

RadioZET.pl/PAP/BM