Zamknij

Rozkładające się zwłoki w mieszkaniu, Syn podejrzany o śmiertelne pobicie ojca

Redakcja
08.11.2018 17:13
Pobicie
fot. Policja Tarnów

Informację o odnalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w Tarnowie przekazał w czwartek rzecznik prasowy tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek. Ciało znajdowało się w rozkładzie. Podejrzany o śmiertelne pobicie jest syn ofiary.

Chcesz otrzymywać więcej takich newsów? Dołącz do grupy Kronika Kryminalna Radia ZET na Facebooku!

Zwłoki mężczyzny odnaleziono w jego mieszkaniu w Tarnowie w niedzielę, kiedy to tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie od kobiety zaniepokojonej dłuższą nieobecnością swego sąsiada. Na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał mężczyzna, unosiła się specyficzna, nieprzyjemna woń.

Na miejsce przyjechali policjanci i strażacy. Po wejściu do mieszkania ratownicy znaleźli zwłoki 57-letniego właściciela lokalu, będące w stanie daleko posuniętego rozkładu, a będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. Wstępne oględziny wskazywały, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych, a mężczyzna nie żyje od dwóch lub trzech tygodni. Jego ciało zabezpieczono w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie celem ustalenia przyczyny śmierci.

Zobacz także

"Jeszcze tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali osobę, która mogła przyczynić się do śmierci mężczyzny. Zatrzymany to 24-letni syn zmarłego, któremu policjanci zarzucili ciężkie uszkodzenie ciała, czego następstwem była śmierć ojca. Z takimi zarzutami zatrzymany 24-latek został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do tarnowskiego sądu" - czytamy w przesłanym PAP komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Syn zmarłego usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, skutkującego śmiercią człowieka. Grozi mu od 5 lat więzienia do dożywocia. Tarnowski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy aresztu.

RadioZET.pl/PAP/MP