Zamknij

"Bal dopiero się zaczyna". Ukrainiec zdemolował fabrykę [ZDJĘCIA]

Redakcja
24.08.2018 20:49
Tarnowskie Góry. Ukrainiec zdemolował fabrykę na 25 tysięcy złotych
fot. KPP Tarnowskie Góry

Zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych usłyszał Ukrainiec, który wpadł w szał i zdemolował fabrykę w Tarnowskim Górach (woj. śląskie). 21-latak niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze, a po zatrzymaniu kopał w radiowóz. Straty oszacowano na 25 tys. złotych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach, interwencja dotyczyła dewastacji mienia w jednym z miejscowych zakładów produkcyjnych.

Na miejscu funkcjonariusze prawa zastali zdemolowane pomieszczenia zakładu oraz agresywnego mężczyznę. Wandal powybijał szyby w oknach, zniszczył komputery, drukarki oraz ceramiczne figurki.

Zobacz także

Oprócz tego groził właścicielce zakładu śmiercią. Podczas zatrzymania, wyraźnie pobudzony 21-latek powiedział policjantom, że „bal dopiero się zaczyna”. Gdyby nie interwencja policjantów zniszczyłby więcej.

Mężczyzna, po umieszczeniu go w radiowozie, również próbował go zniszczyć, kopiąc po drzwiach. Policjanci szybko obezwładnili mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Właścicielka firmy wyceniła straty na kwotę 25 tys. zł. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Po przeprowadzeniu niezbędnych formalności w tarnogórskiej komendzie, sprawca został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Tarnowskie Góry/PTD