Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Bal dopiero się zaczyna". Ukrainiec zdemolował fabrykę [ZDJĘCIA]

24.08.2018 20:49
xxx wiadomosci

Zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych usłyszał Ukrainiec, który wpadł w szał i zdemolował fabrykę w Tarnowskim Górach (woj. śląskie). 21-latak niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze, a po zatrzymaniu kopał w radiowóz. Straty oszacowano na 25 tys. złotych.

Tarnowskie Góry. Ukrainiec zdemolował fabrykę na 25 tysięcy złotych fot. KPP Tarnowskie Góry

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach, interwencja dotyczyła dewastacji mienia w jednym z miejscowych zakładów produkcyjnych.

Na miejscu funkcjonariusze prawa zastali zdemolowane pomieszczenia zakładu oraz agresywnego mężczyznę. Wandal powybijał szyby w oknach, zniszczył komputery, drukarki oraz ceramiczne figurki.

Oprócz tego groził właścicielce zakładu śmiercią. Podczas zatrzymania, wyraźnie pobudzony 21-latek powiedział policjantom, że „bal dopiero się zaczyna”. Gdyby nie interwencja policjantów zniszczyłby więcej.

Mężczyzna, po umieszczeniu go w radiowozie, również próbował go zniszczyć, kopiąc po drzwiach. Policjanci szybko obezwładnili mężczyznę, który trafił do policyjnej celi.

Właścicielka firmy wyceniła straty na kwotę 25 tys. zł. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Po przeprowadzeniu niezbędnych formalności w tarnogórskiej komendzie, sprawca został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej.

RadioZET.pl/KPP Tarnowskie Góry/PTD

Oceń