Zamknij

Makabryczne odkrycie w zabytkowej lokomotywie. Znaleziono tam zwłoki bezdomnego

03.01.2020 19:30
Tarnowskie Góry
fot. Lokomotywa w Tarnowskich Górach/Wikimedia.Commons

Ciało bezdomnego znaleziono w zabytkowej lokomotywie w centrum Tarnowskich Gór (woj. śląskie). Według wstępnych ustaleń mężczyzna zmarł z powodu wychłodzenia. 

Informację jako pierwszy podał w czwartkowy wieczór lokalny "Tygodnik Gwarek". Makabrycznego odkrycia dokonano w zabytkowej lokomotywie umiejscowionej przy ul. Pokoju w centrum Tarnowskich Gór (woj. śląskie), konkretnie w okolicy tamtejszego dworca autobusowego. 

Zobacz także

Z informacji "Tygodnika Gwarek" wynika, że ciało jako pierwsza zauważyła osoba grająca nieopodal w grę terenową. Natychmiast zaalarmowana został policja, na miejscu pojawił się także prokurator. Okazało się, że służby nie mogły się dostać do środka pojazdu, gdyż drzwi były zaspawane.

Tarnowskie Góry
fot. Google Maps

Z pomocą przybyli funkcjonariusze straży pożarnej. - Nasza rola polegała na wsparciu akcji prowadzonej przez policje i umożliwieniu funkcjonariuszom wejścia do wnętrza lokomotywy - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" asp. Wojciech Poloczek z PSP w Tarnowskich Górach. "Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu rozcięli fragment stalowej konstrukcji i umożliwili policjantom oraz ratownikom wejście do środka" - czytamy w gazecie. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zmarły był najprawdopodobniej osobą bezdomną, a przyczyną jego śmierci mogło być wychłodzenia. Przyczyny oraz dokładne okoliczności zgonu ustali teraz sekcja zwłok. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/gwarek.com.pl