Zamknij

Zwłoki kobiety i mężczyzny na śmietniku. ”Zgłaszający nie był pewny, czy żyją”

13.10.2020 18:39
Śmietnik
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zwłoki kobiety i mężczyzny znaleziono we wtorek w wiacie śmietnikowej przy jednym z budynków w Tarnowskich Górach. Na ciałach nie było widocznych obrażeń. Przyczyny ich śmierci wykaże sekcja zwłok. 

Zwłoki kobiety i mężczyzny na śmietniku odnaleziono we wtorek (13 października) o poranku. Policjanci około godziny 8:30 otrzymali informację o dwóch osobach leżących w wiacie przy ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. - Zgłaszający nie był pewny, czy te osoby żyją. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził ich zgon - poinformował podkomisarz Damian Ciecierski z KPP w Tarnowskich Górach.

Tarnowskie Góry. Zwłoki kobiety i mężczyzny w wiacie śmietnikowej

Policjanci ustalili, że to kobieta w wieku 58 lat i 37-letni mężczyzna. Osoby były znane funkcjonariuszom. Nie miały stałego miejsca zamieszkania, zameldowania. Według informacji z MOPS-u, była im proponowana pomoc, jednak nie chciały z niej korzystać.

Zobacz także

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie stwierdzili, by ktoś miał przyczynić się do śmierci bezdomnych, na ich ciałach nie było widocznych obrażeń. W pobliżu zwłok znaleziono butelki po alkoholu. - Dopiero sekcja zwłok wykaże, z jakiej przyczyny te osoby zmarły - zaznaczył komisarz.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP