Zamknij

Taśmy Kaczyńskiego. „Gazeta Wyborcza” publikuje fakturę dla Srebrnej. Spółka nie chciała jej zapłacić

Redakcja
07.02.2019 07:20
Taśmy Kaczyńskiego. „Gazeta Wyborcza” publikuje fakturę dla Srebrnej. Spółka nie chciała jej zapłacić
fot. Gazeta Wyborcza

„Gazeta Wyborcza” dotarła do faktury, którą wystawiła spółka Nuneaton powołana przez spółkę Srebrna do budowy dwóch bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy. Problem w tym, że związana ze środowiskiem PiS spółka Srebrna nie chciała jej zapłacić – czytamy w czwartkowej „GW”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Człowieku, daj fakturę! – wzywał premier Mateusz Morawiecki austriackiego biznesmena oskarżającego Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo. I faktura jest – dotarła do niej „Wyborcza”. 

„Fakturę wystawiła spółka Nuneaton powołana przez Srebrną specjalnie do budowy bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy. Data: 14 czerwca 2018 r. Termin płatności: 21 czerwca 2018 r.” – czytamy w gazecie.

Jak napisano, w sumie z podatkiem VAT Gerald Birgfellner, który kierował Nuneatonem, chce od Srebrnej 1 mln 580 tys. zł. To jedna z czterech faktur wystawionych przez przedsiębiorcę. „Wszystkie faktury ma prokuratura, którą Austriak zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa” – podaje „GW”.

Gazeta przypomniała, że „o pokazanie faktury szef rządu Mateusz Morawiecki retorycznie zwracał się we wtorek do Austriaka”.

Zobacz także

Jak czytamy w gazecie, Gerald Birgfellner wystawił faktury w czerwcu 2018 r.

Zaznaczono, że z nagrań opublikowanych przez „Wyborczą” wynika, że prezes PiS zrezygnował z budowy wieżowców z powodów politycznych.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PAP/DG