Zamknij

Taśmy Kaczyńskiego. Spółka Srebrna wydała oświadczenie i zapowiada reakcje prawne

Redakcja
31.01.2019 18:07
Taśmy Kaczyńskiego. Spółka Srebrna wydała oświadczenie i zapowiada reakcje prawne
fot. archiwum

„W związku z publikacjami "Gazety Wyborczej", mając na uwadze także inne doniesienia na temat rzekomych związków spółki Srebrna z działalnością polityczną, sugerujące czerpanie korzyści z tego, oświadczamy, iż wszelkie przejawy naruszenia dobrego imienia i renomy spółki spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną” - zapowiedział zarząd spółki w oświadczeniu przekazanym w czwartek Polskiej Agencji Prasowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W oświadczeniu przekazanym w czwartek PAP podkreślono, że „spółka Srebrna nie jest państwową czy też publiczną osobą prawną”.

„Spółka prowadzi działalność gospodarczą pod reżimem ustawowym, podobnie jak tysiące innych podmiotów, które konkurują na wolnym rynku. Spółka Srebrna ma także prawo do suwerennej polityki kadrowej. Jakiekolwiek formy nieuzasadnionych zarzutów względem Spółki będą podstawą do stanowczych roszczeń cywilnoprawnych, a w przypadku publikowania informacji mogących stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa, także zawiadomień właściwych organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa (art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i art. 266 kodeksu karnego)” – zaznaczono.

Zobacz także

Zarząd spółki Srebrna podał w oświadczeniu, że ochroną prawną objęci są również poszczególni pracownicy spółki i członkowie jej organów statutowych, „którzy nie sprawując funkcji publicznych zostali w ostatnich dniach narażeni na ostracyzm społeczny i zawodowy”.

„W związku z publikacjami "Gazety Wyborczej", mając na uwadze także inne doniesienia i komentarze nt. rzekomych związków Spółki Srebrna z działalnością polityczną, sugerujące czerpanie korzyści przez Spółkę Srebrna z tego typu relacji, stanowczo oświadczamy, iż wszelkie przejawy naruszenia dobrego imienia i renomy Spółki spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną” - podkreślono.

„Taśmy Kaczyńskiego”

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 roku m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Gazeta podała wówczas, że Birgfellner był zaangażowany w projekt od maja 2017 r. i rozmawiał z prezesem PiS 16 razy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Taśmy Kaczyńskiego i spółka Srebrna. Tłumaczymy sprawę krok po kroku

Kolejne nagrania "GW"  ujawniła w czwartek.

RadioZET.pl/PAP/JŚ