Zamknij

Kaczyński w TVP u Holeckiej. Zapytała o taśmy i wulgaryzmy premiera. Prezes sypał komplementami

Redakcja
04.10.2018 20:19
Kaczyński w TVP u Holeckiej. Zapytała o taśmy i wulgaryzmy premiera. Prezes sypał komplementami
fot. TVP Info screen

- Mam zaufanie do Mateusza Morawieckiego. Uważam, że był to strzał w dziesiątkę - mówił na antenie TVP Info Jarosław Kaczyński, pytany o zaufanie do premiera po publikacji nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele. Danuta Holecka - prowadząca program ''Gość Wiadomości'' przypomniała, że afera taśmowa była od zawsze kojarzona z politykami Platformy Obywatelskiej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek portal Onet opublikował artykuł zatytułowany "Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego", w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowej, do których mieli dotrzeć. Według informacji Onetu, kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Na jednej z taśm - jak podał portal - "Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy".

W czwartek TVN24 opublikował zapis rozmowy Morawieckiego w 2013 r. z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. To w tej rozmowie pada m.in. kwestia ''jednorazowego'' wsparcia pieniężnego dla polityka Platformy Obywatelskiej i byłego ministra skarbu Aleksandra Grada. 

Jarosław Kaczyński w TVP o taśmach Morawieckiego

Jarosław Kaczyński, który był gościem czwartkowego wydania ''Gościa Wiadomości'' w TVP Info, był pytany, czy po ujawnieniu zapisów rozmów obecnego premiera z 2013 roku, ma do Morawieckiego pełne zaufanie. 

- Prawdziwa twarz Morawieckiego to twarz człowieka, który naprawił finanse publiczne i umożliwił przeprowadzenie programów społecznych, które polepszyły poziom życia biedniejszej części społeczeństwa - powiedział Kaczyński. 

Prezes PiS dodał, że ''dobra zmiana'' w Polsce nie byłaby możliwa bez osoby Mateusza Morawieckiego

- Sprawa Morawieckiego to sprawa człowieka, który uczynił coś pożytecznego dla Polski - mówił Jarosław Kaczyński. 

Danuta Holecka dopytywała również o wulgaryzmy, których użył Morawiecki. Kaczyński nazwał je "męskimi słowami". - Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy ich nie użył - podsumował prezes.

RadioZET.pl/DG