Zamknij

Tragedia w Tatrach. Polak zamarzł pod Rysami

Redakcja
27.10.2018 19:39
Tragedia w Tatrach. Polak zamarzł pod Rysami
fot. Shutterstock

Pod Rysami na Przełęczy Waga po słowackiej stronie Tatr znaleziono zamarzniętego 31-letniego Polaka. Na ciało natknął się przypadkowy turysta. Słowackim ratownikom w sobotę udało się znieść ciało do Starego Smokowca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak relacjonują słowaccy ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik polskiego GOPR), w piątek przypadkowa osoba powiadomiła ich, że na Przełęczy Waga znalazła turystę, który nie daje oznak życia. Na miejsce śmigłowcem udało się dwóch ratowników. Kiedy dotarli na przełęcz okazało się, że zamarznięty to 31-letni Polak.

Trudne warunki pogodowe uniemożliwiły jednak zabranie ciała turysty na pokład śmigłowca. Ratownicy pieszo przetransportowali je do schroniska pod Rysami i dopiero w sobotę rano, kiedy na miejsce dotarła kolejna grupa ratowników, rozpoczęto znoszenie zmarłego na dół - do Starego Smokowca.

Zobacz także

Na Rysach panują bardzo trudne, zimowe warunki. Na szlaku na ten szczyt leży około 30 cm śniegu, a temperatura spada tam do minus siedmiu stopni Celsjusza. Ratownicy górscy apelują do turystów o szczególną ostrożność.

RadioZET.pl/PAP/JŚ