Grotołazi uwięzieni w jaskini zalanej przez wodę. Trwa akcja ratunkowa

17.08.2019 21:12
Grotołazi uwięzieni w jaskini zalanej przez wodę. Trwa akcja ratunkowa
fot. Albin Marciniak/East News

Dwóch grotołazów utknęło w Jaskini Wielkiej Śnieżne. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Trwa skomplikowana akcja ratunkowa – dowiedziało się w sobotę Radio ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

No niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy, z piątku na sobotę. Na głębokości około 500 metrów, w tatrzańskiej jaskini Wielkie Śnieżne, utknęło dwóch grotołazów. Poruszali się oni 20-metrowym korytarzem, który został zalany przez wodę – informuje krakowska Gazeta Wyborcza.

Trwa akcja ratunkowa

Grotołazi przemieszczali się w grupie 4 osób. Po odcięciu dwóch członków eskapady, dwójka pozostałych towarzyszy nawiązała z uwięzionymi kontakt dopiero w sobotę nad ranem, kiedy poziom wody trochę się obniżył.

Zobacz także

Nie są oni jednak w stanie samodzielnie się wydostać. Ich koledzy powiadomili odpowiednie służby. Na miejscu, działania prowadzi TOPR. Do jaskini, w której przebywają grotołazi, weszło na razie 9 ratowników. Według ich założeń, uda im się nawiązać kontakt z uwięzionymi w niedzielę nad ranem.

Zobacz także

Ratownicy przypuszczają również, że do tego czasu poziom wody może obniżyć się na tyle, że mężczyźni wyjdą z groty o własnych siłach. Zakleszczonym grotołazom na szczęście nie stało się nic poważnego – mogą jednak być wychłodzeni.

Zobacz także

RadioZET.pl/krakow.wyborcza.pl/RadioZET