Zamknij

Ciało turysty znalezione w Tatrach. To 70-latek

01.10.2020 16:08
Dolina Pięcu Stawów
fot. Albin Marciniak/East News

Tragedia w Tatrach. Przy szlaku prowadzącym do Doliny Pięciu Stawów Polskich turyści odnaleźli w czwartek ciało. Według ustaleń policji zgon mógł nastąpić z przyczyn zdrowotnych.

W Tatrach odnaleziono zwłoki 70-letniego mężczyzny. Zgon mógł nastąpić z powodu nagłego zachorowania. Mężczyzna wędrował po szlaku samotnie i nikt nie zgłaszał jego zaginięcia. Ratownicy TOPR przetransportowali ciało do Zakopanego.

Zobacz także

Tatry: Znaleziono zwłoki turysty

Jak przekazał PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, zgon nastąpił najprawdopodobniej dzisiaj w nocy lub wczoraj wieczorem. "Na ciele nie widnieją żadne obrażenia, które mogłyby świadczyć o wypadku lub udziale osób trzecich. Podejrzewamy, że przyczyną zgonu mogły być kwestie zdrowotne" - powiedział.

Dodał, że szczegóły zdarzenia wyjaśni zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.

Od 10 dni w Tatrach prowadzone są poszukiwania zaginionej 40-latki z Warszawy, która wyszła z pensjonatu w Zakopanem kierując się w góry. Do poszukiwań wykorzystywany był śmigłowiec TOPR-u, policyjne drony oraz psy poszukiwawczo-ratownicze.

Patrole skupiają się na przeszukiwaniu niedostępnych terenów w pobliżu szlaków turystycznych oraz inne niebezpieczne miejsca w rejonie Hali Gąsienicowej w Tatrach. Tam bowiem poszukiwana została uchwycona przez kamery monitoringu schroniska Murowaniec 20 września ok. godz. 11.30.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP