Trwa czarna seria wypadków. Turysta zginął w Tatrach

Redakcja
11.06.2018 14:11
TOPR
fot. Michal Ostaszewski/Reporter

Tatry – kolejny śmiertelny wypadek na szlaku prowadzącym na Rysy. Młody mężczyzna zginął w poniedziałek podczas schodzenia z najwyższego szczytu w Polsce. Inny turysta po upadku doznał na tym szlaku kontuzji –– poinformował dyżurny ratownik TOPR Piotr Konopka. Na tym szlaku w ostatnim czasie doszło do serii wypadków, w tym śmiertelnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadków doszło na skutek poślizgnięcia się na zmrożonym płacie śniegu. W ostatnim czasie każdego tygodnia dochodzi do podobnych zdarzeń. W maju również na szlaku na Rysy zginęło dwóch turystów.

Ratownicy TOPR dotarli na miejsce wypadków na pokładzie śmigłowca, gdzie prowadzili działania ratownicze –– poinformował Konopka.

Ratownicy górscy ostrzegają, że w wysokich partiach gór nadal zalegają niebezpieczne płaty śniegu. Wejście w taki teren wymaga posiadania specjalnego sprzętu jak raki i czekan.

Tatry. Tragiczna seria wypadków

Duże płaty śniegu zalegają na szlakach na Rysy, Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Szpiglasową Przełęcz od strony Doliny Pięciu Stawów, na niebieskim szlaku na Zawrat, a także na żółtym szlaku na Kozią Przełęcz. Na Orlej Perci większość łańcuchów zabezpieczających nadal znajduje się pod śniegiem.

Zobacz także

W ostatnim czasie na szlaku na Rysy doszło do serii wypadków, w tym dwóch śmiertelnych.

RadioZET.pl/PAP/DG