Zamknij

Tragedia w Tatrach. Nie żyje polska turystka

Redakcja
10.06.2017 21:57
Tragedia w Tatrach. Nie żyje polska turystka
fot. Pixabay

Na Orlej Perci w Tatrach Wysokich, pomiędzy Grantami a Krzyżnem, doszło w sobotę do śmiertelnego wypadku. Ratownicy na pokładzie śmigłowca przetransportowali do Zakopanego ciało turystki, która spadła w przepaść.

- Turystka najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła w przepaść z dużej wysokości. W wyniku upadku, zmarła na miejscu – relacjonował ratownik dyżurny TOPR Kuba Hornowski.

Na pomoc ratowników TOPR wezwali telefonicznie inni turyści, współtowarzysze wędrówki kobiety. Wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 15, ale akcja transportu ciała do Zakopanego zakończyła się dopiero wieczorem. Wylot śmigłowca uniemożliwiał niski pułap chmur. Dopiero kiedy warunki pozwoliły na start, ratownicy dotarli na miejsce i desantowali się z pokładu maszyny w rejonie miejsca wypadku.

Orla Perć to najtrudniejszy wysokogórski szlak turystyczny w Tatrach. Ciągnie się od Przełęczy Zawrat skalistymi graniami, urwiskami i szczytami po Przełęcz Krzyżne.

Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach nadal leżą płaty twardego śniegu, który występuje na niemal wszystkich przełęczach i szlakach prowadzących na szczyty i granie, szczególnie po ich północnej stronie – informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W ostatnich dniach doszło również do groźnych wypadków przy szlaku na Rysy, gdzie na twardym śniegu poślizgnęły się cztery osoby i z obrażeniami zostały przetransportowane przez ratowników do szpitala.

RadioZET.pl/PAP/DG