Zamknij

Dramatyczny wypadek w Tatrach. Turysta się poślizgnął, doszło do tragedii

21.09.2020 15:27

Dramatyczny wypadek miał miejsce w poniedziałek, na jednym ze szlaków w Tatrach. Turysta najprawdopodobniej poślizgnął się, zmierzając w kierunku Świnickiej Kotlinki. Na oczach świadków doszło do ogromnej tragedii.

TOPR
fot. Pawel Murzyn/East News

Tatry. W poniedziałek w rejonie Świnickiej Przełęczy doszło do śmiertelnego wypadku. Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali ciało mężczyzny do Zakopanego – poinformował ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.

Zobacz także

Centralę TOPR o tragicznym wypadku poinformowali przypadkowych świadkowie, którzy poruszali się szlakiem w rejonie Świnicy. Turysta najprawdopodobniej w wyniku poślizgnięcia lub potknięcia spadł ze szlaku w kierunku Świnickiej Kotlinki.

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Na miejscu służby ratunkowe

W Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda. W wyższych partiach Tatr mogą jednak występować oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wrześniowa aura przyciąga w Tatry bardzo wielu turystów. Przekłada się to również na dużą liczbę wypadków, w tym śmiertelnych. Tylko w przeciągu dwóch tygodni zginęło tu już pięć osób.

Zobacz także

O dużej liczbie turystów w Tatrach mogą świadczyć choćby kolejki ustawiających się na popularnych szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy drabinki. Tak jest np. na kopule szczytowej Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP