Zamknij

Turysta spadł z Rysów. Wszystko nagrał [WIDEO]

Redakcja
21.02.2019 15:52
Turysta spadł z Rysów. Wszystko nagrał [WIDEO]
fot. Youtube screen

Dramatyczny film turysty, który spada z Rysów, podbija internet. Mężczyźnie udało się wyhamować czekanem. Jak sam opisuje, było to hamowanie ekstremalne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Turysta wyposażony w raki i czekan przez kilkanaście sekund  spadał z Rysów. W międzyczasie nagrał swój upadek, a film zamieścił w sieci. Opublikowane na YouTube wideo odtworzono już 100 tysięcy razy.

Trudno się dziwić. Film mrozi krew w żyłach. Turysta, który razem z kolegą schodzi z najwyższego szczytu w Polsce, zaczyna w pewnym momencie spadać. Próby hamowania czekanem zarejestrowała kamera umieszczona na jego głowie. „Od samego patrzenia aż mnie ścisło w środku!" – piszą internauci.

„Na filmie nie widać dokładnie, dlaczego nastąpił upadek. Być może ze względu na źle postawioną nogę lub jakieś potknięcie” – mówi Radiu ZET Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. „Widać, jak trudne jest hamowanie, jak mało mamy czasu na reakcję” – podkreśla Krzysztof.

Zobacz także

Turysta może mówić o ogromnym szczęściu. "Skończyło się na wybitym barku, który wskoczył na swoje miejsce, co umożliwiło na samodzielne zejście do schroniska w Morskim Oku. Dziękuję wszystkim turystom, którzy nie byli obojętni i oferowali swoją pomoc" - napisał bohater nagrania.

RadioZET.pl/MK