Turystka spadła ze szlaku w Tatrach. Skomplikowana interwencja TOPR

Redakcja
06.06.2017 11:57
Turystka spadła ze szlaku w Tatrach. Skomplikowana interwencja TOPR
fot. Flickr

Nieszczęśliwy wypadek w Tatrach. Podczas górskiej eskapady turystka spadła ze szlaku w okolicy Buli pod Rysami. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Kobieta spadła ze szlaku podczas wędrówki w kierunku najwyższego polskiego szczytu Rysy. Teraz przebywa w krakowskim szpitalu. W chwili pisania tego artykułu, walczyła o życie pod opieką lekarzy. Nie są znane szczegółowe informacje na temat jej zdrowia.

Na miejsce wypadku służby ratownicze próbowały wysłać śmigłowiec. Niestety, ze względu na trudne warunki atmosferyczne maszyna nie była w stanie dotrzeć do poszkodowanej kobiety. Chmury były osadzone nisko, wiał też silny wiatr.

Na szczęście kobietą zajęła się grupa 20 ratowników. Przenieśli ją na specjalne nosze i zeszli w ten sposób do schroniska w okolicy Morskiego Oka. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Krakowie.

Ratownicy TOPR są oszczędni w słowach jeśli chodzi o stan zdrowia kobiety oraz przeprowadzoną akcję ratunkową. Przy tej okazji zdecydowali się jednak po raz kolejny zaapelować o ostrożność do turystów i wszystkich miłośników górskich wspinaczek. Przypominają, że pomimo letniej aury, w górnych partiach Tatr dalej można spotkać płaty zlodowaciałego śniegu, na którym łatwo się poślizgnąć.

RadioZET.pl/KM