Zamknij

Tatry. Znaleziono zwłoki młodego turysty. Policja ustaliła tożsamość

25.07.2021 19:39
TOPR
fot. ilustracyjne. Maciek.Jonek/REPORTER

Zwłoki młodego mężczyzny odnaleziono w rejonie Przełęczy Nowickiego w Tatrach. Jak ustalili śledczy, turysta pochodził z województwa śląskiego. 

W niedzielę dyżurni ratownicy TOPR otrzymali zgłoszenie o plecaku pozostawionym w rejonie Przełęczy Nowickiego na Orlej Perci w Tatrach. Jak podaje krakowska ''Gazeta Wyborcza'', na miejsce wysłano śmigłowiec TOPR-u. Z jego pokładu zauważono leżące nieopodal zwłoki mężczyzny. 

Zwłoki mężczyzny w Tatrach. to 20-kilkuletni mieszkaniec Śląska

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do tragicznego wypadku na szlaku musiało dojść w sobotę. Zmarły to 20-kilkuletni mieszkaniec województwa śląskiego. Pod nadzorem prokuratury trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny. 

Orla Perć jest często uważana za najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy szlak turystyczny w Tatrach i w całej Polsce. Wakacje w Tatrach spędza bardzo wielu turystów. Ratownicy górscy apelują, aby przed wyruszeniem w góry szczegółowo zapoznać się z prognozami pogody i wybrać szlaki odpowiednie do swoich umiejętności. Podczas upałów ważny jest zapas wody w plecaku oraz nakrycie głowy.

RadioZET.pl/