Zwłoki cudzoziemca znalezione w Tatrach. Do akcji wkroczyła prokuratura

Redakcja
07.05.2018 13:40
Morskie Oko
fot. Wikimedia.Commons

Ciało 29-letniego turysty z Malezji znaleziono nieopodal jeziora Morskie Oko. Na razie trwa wyjaśnianie okoliczności jego śmierci. W sprawę zaangażowała się już prokuratura.

Sprawę opisała Gazeta.pl. Na zwłoki natrafili turyści spacerujący w okolicy Morskiego Oka. Leżały poza uczęszczanym najczęściej szlakiem turystycznym. Widać było na nich ślady naruszenia przez miejscowe zwierzęta.

— Przy zwłokach znaleziono wiele przedmiotów osobistych, karty kredytowe, dokumenty. Wstępnie nie ujawniono żadnych obrażeń ciała. Nic nie wskazuje, by ktokolwiek mógł przyczynić się do tej śmierci — powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Barbara Bogdanowicz z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem.

Zobacz także

Jak dodaje, garderoba mężczyzny mogła wskazywać na fakt, iż do zgonu doszło w okresie jesiennym bądź zimowym. O sprawie powiadomiono już ambasadę Malezji, aczkolwiek dotychczas nikt nie zgłaszał na policję zaginięcia 29-latka.

Prokuratura na razie nie chce stawiać hipotez dotyczących śmierci mężczyzny. Na wszelkie nurtujące pytania ma odpowiedzieć wtorkowa sekcja zwłok.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP