Zamknij

18-latka z Mołdawii uciekła do Polski przed stalkerem. Ten przyleciał za nią

13.03.2021 19:56

29-letni mężczyzna przyjechał za 18-latką z Mołdawii do Polski. Dzwonił do niej w nocy, wysyłał SMS-y, groził śmiercią i zarażeniem chorobą zakaźną. Podejrzanego o stalking zatrzymała policja, a sąd go aresztował.

Stalker
fot. KPP Tczew

Oficer prasowy tamtejszej Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Dawid Krajewski powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że funkcjonariusze w połowie stycznia otrzymali zgłoszenie o przestępstwie o stalkingu. Pokrzywdzona 18-letnia Mołdawianka kilka razy spotkała się z mężczyzną w swoim kraju, ale nie chciała kontynuować znajomości. 

Gdy powiedziała o tym mężczyźnie, ten zaczął ją nękać. Kobieta nawet wyjechała z Mołdawii, aby uwolnić się od 29-latka, lecz on przyjechał za nią do Polski

Dawid Krajewski, KPP Tczew

Funkcjonariusze ustalili, że po przyjeździe do Polski sprawca dręczył swoją ofiarę, dzwoniąc do niej o różnych porach dnia i nocy oraz wysyłając jej SMS-y. Mężczyzna groził również kobiecie śmiercią i zarażeniem chorobą zakaźną. Mimo wyraźnego sprzeciwu z jej strony nie przestawał jej dręczyć, a nawet stawał się bardziej nachalny i agresywny.

18-latka z Mołdawii uciekła do Polski przed stalkerem. Ten nękał ją także tutaj

Policjanci ustalili, że za stalking odpowiada 29-letni obywatel Mołdawii, który wiedząc, że pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie, zniknął. Podejrzanego zatrzymano na terenie powiatu starogardzkiego. W Prokuraturze Rejonowej w Tczewie obywatel Mołdawii usłyszał zarzuty uporczywego nękania i kierowania wobec kobiety gróźb karalnych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Przypomnijmy, że za przestępstwo stalkingu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie gróźb karalnych do 2 lat. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP