Zamknij

Oślepił laserem policjantów w radiowozie. Mężczyźni trafili do szpitala

02.01.2020 11:24

Prokuratorskie zarzuty ma usłyszeć 23-latek z Tczewa, który oślepił laserem znajdujących się w radiowozie funkcjonariuszy policji. W wyniku tego incydentu mężczyźni trafili do szpitala. 

Policja
fot. Shutterstock

Do zdarzenia, o którym informuje Gazeta.pl, doszło w środę w Tczewie (woj. pomorskie). - Policjanci podczas patrolowania ulicy Jedności Narodu zostali oślepieni laserem emitującym niebieskie światło. Natychmiast o zdarzeniu został powiadomiony inny patrol, który w wyniku penetracji bloku zatrzymał na klatce schodowej 23-letniego mężczyznę, mającego przy sobie laser - powiedział portalowi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Zobacz także

- Policjanci z obrażeniami wzroku trafili do gdańskiego szpitala. Stwierdzono u nich termiczne i chemiczne poparzenia dna oka - dodał funkcjonariusz w rozmowie z dziennikarzami. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jak podają śledczy, tczewscy policjanci mogą nie być jedynymi poszkodowanymi w ten sposób przez 23-latka. Policja prosi takie osoby o kontakt. Tymczasem mężczyzna trafił już do aresztu i najprawdopodobniej usłyszy prokuratorskie zarzuty. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl