Zamknij

Ryszard Legutko: Matka Boska z tęczową flagą to wstęp do fali barbarzyństwa

Redakcja
10.05.2019 09:55
Tęczowa Matka Boska. Europoseł PiS Ryszard Legutko o "fali barbarzyństwa"
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News, Marek Lasyk/REPORTER/East News

– Ta barbarzyńska fala już przychodzi do nas – tak prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, skomentował sprawę zatrzymania Elżbiety Podleśnej i wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą. W rozmowie z portalem Onet wyjaśnił swoją wcześniejszą wypowiedź o „gołych lesbijkach”. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Ryszard Legutko, europoseł PiS i kandydat tej partii na kolejną kadencję w ławach Parlamentu Europejskiego, skomentował na antenie Radia Kraków zatrzymanie Elżbiety Podleśnej.

Została zatrzymana w poniedziałek przez policję i usłyszała zarzuty obrazy uczuć religijnych. Powodem była akcja w nocy z 26 na 27 kwietnia tego roku w Płocku, gdzie wokół kościoła pod wezwaniem św. Dominika rozlepiła plakaty i nalepki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. 

Zobacz także

„Lesbijki z gołymi piersiami”

– Byłem oburzony i jestem oburzony tymi występami. To są grupy aktywistów homoseksualnych i ich akolici – powiedział prof. Legutko. 

– Oni działają coraz bardziej brutalnie i chamsko. Atakują symbole religijne, atakują brutalnością, żeby obrazić i upokorzyć. Oni są bezkarni. Jest przekonanie, że im wszystko wolno. Gołe, tańczące lesbijki w Kościołach, ataki na księży i biskupów. To nie jest przyjemne – dodał europoseł. 

W rozmowie z portalem Onet polityk PiS doprecyzował, co miał dokładnie na myśli. Tłumaczył, że za granicą „jest mnóstwo przypadków” opisanych przez niego zachowań.

– Lesbijki z gołymi piersiami zaatakowały arcybiskupa Brukseli, oblewając go jakąś cieczą. W internecie krąży też zdjęcie lesbijki tańczącej na stole eucharystycznym – powiedział Legutko. 

Zobacz także

W 2013 roku trzy aktywistki FEMEN-u zaatakowały arcybiskupa Brukseli André-Josepha Léonarda. Oblały duchownego wodą święconą, oskarżając go o homofobię. Hierarcha był krytykowany za słowa o „nienormalności” homoseksualizmu. 

Inny przykład pochodzi z listopada 2018 roku. Wówczas w kościele pw. Świętego Januarego we włoskim Neapolu zorganizowano imprezę z okazji Halloween. Zdjęcia z imprezy wyciekły do internetu, co oburzyło opinię publiczną.

– To są ruchy niezwykle brutalne, tym bardziej że wszystko uchodzi im bezkarnie. Ta barbarzyńska fala już przychodzi do nas, Matka Boska z tą tęczową flagą to wstęp do fali barbarzyństwa. Mam nadzieję, że uda się ją powstrzymać – powiedział Legutko.

Protest solidarnościowy Tęcza nie obraża przeciwko zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej

RadioZET.pl/Radio Kraków/Onet/PTD